Розробники

 • Фронтекс (Frontex)
  Фронтекс (Frontex)

  Необхідність в координації заходів з управління кордонами в Європейському Союзі, що розширив свої межі, призвела до створення у 2004 року Фронтексу – організації, чия повна назва звучить як Європейське агентство з управління оперативною співпрацею на зовнішніх кордонах держав-членів Європейського Союзу. По суті, Фронтекс допомагає прикордонним відомствам різних країн ЄС працювати разом. Його завданням є посилення та раціоналізація взаємодії між національними прикордонними відомствами. Агентство націлене на запровадження позитивного досвіду на зовнішніх кордонах ЄС, уніфікацію підходів та поширення досвіду у сфері охорони кордонів ЄС серед персоналу національних прикордонних відомств. Провідні методи діяльності Фронтексу визначаються концепцією Інтегрованого управління кордонами.

  Головні сфери діяльності Фронтексу – це спільні операції (на зовнішніх кодонах ЄС); навчальна підготовка (з метою уніфікації навчальних стандартів з використанням, наприклад, Common Core Curriculum –  Єдиної програми підготовки прикордонників); аналіз ризиків (збирання даних та інформації на зовнішніх кордонах ЄС); дослідницька діяльність; швидке реагування; надання підтримки у спільних заходах з повернення іноземців (з дотриманням принципів основних прав людини); розвиток інформаційних систем. Великий досвід координації операцій на зовнішніх кордонах держав-членів Європейського Союзу обґрунтовує міцну позицію  Фронтексу як організації, що запроваджує проект зі зміцнення потенціалу Східного партнерства - Інтегрованого управління кордонами.

  Більше інформації про Фронтекс – на сайті: www.frontex.europa.eu

 • Всесвітня митна організація (WCO)
  Всесвітня митна організація (WCO)

  Всесвітня митна організація (ВМО), що розпочала своє функціонування у 1952 році як Рада митного співробітництва, є незалежною міжурядовою організацією, чиєю місією є підвищення ефективності та результативності діяльності митних органів. Штаб-квартира організації розташовується в Брюсселі, Бельгія. Сьогодні членами ВМО є 179 митних відомств з усього світу, котрі разом обслуговують приблизно 98% світової торгівлі. ВМО є майданчиком діалогу та обміну досвідом між представниками національних митних відомств і пропонує її членам низку конвенцій та інших міжнародних знарядь, а також технічну підтримку і навчальні послуги. Всесвітня митна організація активно підтримує її членів у зміцненні потенціалу національних митних служб.

  ВМО відіграє важливу роль у стимулюванні зростання легальної міжнародної торгівлі. У той же час, міжнародного визнання здобули зусилля організації у боротьбі з шахрайською діяльністю. Відповідно до партнерського підходу, котрим керується ВМО, Генеральний секретар організації Куньо Мікурія оголосив 2015 рік роком Координованого управління кордонами під лозунгом «Координоване управління кордонами – інклюзивний підхід для об’єднання партнерів». Пропагуючи створення чесного, прозорого та прогнозованого митного середовища, ВМО робить безпосередній внесок в економічний та соціальний добробут її членів. У зв’язку з цим ВМО радіє нагоді взяти партнерську участь у запровадженні проекту зміцнення потенціалу Східного партнерства – Інтегрованого управління кордонами.

  Більше інформації про ВМО – на сайті: www.wcoomd.org

 • Міжнародна організація з міграції (IOM)
  Міжнародна організація з міграції (IOM)

  Заснована в 1951 році, МОМ є провідною міжурядовою організацією в галузі міграції, що тісно співпрацює з урядовими, міжурядовими та неурядовими партнерами. Сьогодні до її складу входить 155 країн та 11 країн мають статус спостерігачів, вона також має представництва у понад 100 країнах світу. МОМ сприяє гуманній та впорядкованій міграції для загального блага, надаючи послуги, підтримку та рекомендації урядам та мігрантам.

  Діяльність МОМ спрямована на забезпечення врегульованого та гуманного управління міграцією, міжнародного партнерства у вирішенні міграційних питань,  допомогу в пошуку практичних рішень міграційних проблем, а також на надання гуманітарної підтримки мігрантам, які її потребують, включно з біженцями та внутрішньо-переміщеними особами.

  Починаючи з 1990-их років МОМ тісно співпрацює з урядами шести країн «Східного Партнерства» в рамках проектів зміцнення потенціалу в  сфері імміграції та управління кордонами. Залучення МОМ до реалізації проекту «Східне Партнерство – Зміцнення потенціалу системи Інтегрованого управління кордонами» включає адміністративну підтримку в діяльності проекту та значний внесок у ряд навчальних заходів в рамках реалізації проекту.

  Для додаткової інформації про МОМ, відвідайте: www.iom.int; www.iom.org.ua

 • Міжнародний центр розвитку міграційної політики (ICMPD)
  Міжнародний центр розвитку міграційної політики (ICMPD)

  Міжнародний центр розвитку міграційної політики (МЦРМП), створений у 1993 році Австрією та Швейцарією, є міжнародною організацією зі штаб-квартирою у Відні. Діяльність центру зосереджена у сферах, пов’язаних з міграцією. Зокрема, він працює у сфері нелегальної міграції та повернення мігрантів, торгівлі людьми, управління кордонами та візової політики, притулку, міграції та розвитку, а також легальної міграції та інтеграції. Центр співпрацює з більш ніж 100 партнерами з усього світу та нараховує на даний момент 15 держав-членів. Організація здійснює діяльність у Європі, Африці, Центральній Азії, Середньому Сході та Латинській Америці.

  Питання управління кордонами є пріоритетними для Міжнародного центру розвитку міграційної політики з моменту його заснування. До сьогоднішнього дня було запроваджено понад 50 проектів у цій сфері. Такі проекти передбачають проведення запроектованих відповідно до потреб адресата навчальних заходів; підтримку у розвитку стратегій, планів дій та стандартних оперативних процедур; підготовку проектів нормативних документів, забезпечення багатостороннього діалогу. Центр також присвячує увагу подальшому розвиткові та підтримці концепції Інтегрованого управління кордонами. Участь цієї організації у діяльності у сфері Інтегрованого управління кордонами розпочалася з надання підтримки Європейській Комісії у підготовці «Рекомендацій щодо Інтегрованого управління кордонами на Західних Балканах» у 2004 році.

  Більше інформації про діяльність Міжнародного центру розвитку міграційної політики у сфері управління кордонами – на сайті: http://www.icmpd.org/Border-Management-Visa.1566.0.html.