Проект «Східне партнерство: зміцнення потенціалу системи інтегрованого управління кордонами»

Система Інтегрованого управління кордонами є зразком управління кордонами, який був введений у Європейському Союзі для управління своїми зовнішніми кордонами, а також цю модель ЄС рекомендує країнам Східного партнерства: Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні.

«Східне партнерство (СП) – зміцнення потенціалу в системі Інтегрованого управління кордонами (ІУК)» - це проект, що фінансується Європейськиа Союзом та є частиною проекту «Східне партнерство/ключова ініціатива Інтегрованого управління кордонами». Він підтримує імплементацію системи ІУК вздовж кордонів шести країн Східного партнерства, відповідно до найкращих європейських практик. Проект, який реалізується з 2014 по 2017 рр., фокусується на зміцнені потенціалу та удосконалені системи підготовки основних бенефіціарів проекту – державних органів у кожній країні СП, що займаються питаннями управління кордонами, таких як Прикордонна Поліція (Служба) та Митна служба. Подорожуючі та комерційні оператори, що перетинають кордон, а також люди, які потребують спеціального захисту, такі як шукачі притулку, потенційні жертви торгівлі людьми та неповнолітні буз супроводу – це ті категорії осіб, які зрештою найбільше виграють від удосконалення системи управління кордонами.     

Тому, загальною метою проекту є сприяння руху осіб та речей через кордони у шести країнах СП і одночасне убезпечення  кордонів через покращення системи співпраці на державному, транскордонному та міжнародному рівнях. 

Окремими завданнями проекту є:

  • Сприяти становленню сучасної системи підготовки (навчання) у службах шести країн СП у відповідності до найкращих практик ЄС;
  • Удосконалювати робочі можливості шляхом впровадження спеціальних заходів для зміцнення потенціалу, з урахуванням особливостей країн СП, відповідно до потреб, які були визначені відомствами-бенефіціарами;
  • Підтримувати удосконалення системи перетину кордону для  торговців, експедиторів та пасажирів;
  • Підтримувати боротьбу з корупцією у шести країнах СП;
  • Підтримувати удосконалення у сфері дотримання прав людини для тих, хто перетинає кордон;
  • Сприяти процесу лібералізації візового режиму.

 

Проект виконується агентством  «Фронтекс» - Європейським агентством з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу – у співпраці з Всесвітньою митною організацією (WCO), Міжнародною організацією з міграції (IOM), Міжнародним центром розвитку міжнародної політики (ICMPD). Це перший раз, коли Фронтекс реалізовує проекти технічної допомоги для третіх (які не є членами ЄС) країн.